Отборът на Питсбърг победи шампиона Детройт с 4:2 и намалиха резултата във финалната серия за купа "Стенли". "Пингвините" загубиха първите два мача като гост в Детройт, но в своята зала показаха, че няма да се предадат без съпротива.

Сергей Гончар вкара решителния гол 9 минути преди края, с който изведе Питсбърг в резултата за 3:2, а Макс Талбот оформи крайното 4:2 с втория си гол в мача малко преди края. Детройт водеше с 2:1 в средата на първия период след голове на Хенрик Зетерберг и Йохан Францен. Кристофър Летанг изравни за 2:2 4 минути преди края на първата третина.

Отлични изяви за Питсбърг имаше и Евгений Малкин, който асистира за първите три гола на своя отбор. Питсбърг ще бъдат  домакини и в четвъртия мач от серията в четвъртък.