Вратарят на Ню Джърси Мартин Бродюр влезе в историята на Националната хокейна лига, след като постави рекорд от 104 срещи, в които не е допуснал гол. Той бе с голям принос за успеха на Девилс над Питсбърг с 4:0 като гост, със своите 35 спасявания. Точни за победителите бяха Брус Салвадор, Никлас Бергфорс, Патрик Елиаш и Марк Фрейзър. Ню Джърси запази лидерската си позиция в Източната конференция, а Питсбърг е на второ място.

В друга среща отборът на Минесота загуби домакинството си на Колорадо с 3:4. Хокеистите на Аваланч вкараха три гола до средата на втората част чрез Мат Душен, Крис Стюърд и Милан Хейдук. Все пак Кал Клътърбък успя да върне едно попадение, а след това Мат Хендрикс вкара четвърти гол за Колорадо. В последната третина домакините бяха на път да изравняванят резултата, но реализираха само две попадения, като се разписаха Оуен Нолан и Мартин Хавлат. В класирането на Западната конференция Минесота заема 12-та позиция, а Колорадо е на 14-то място.