Питсбърг постигна осма поредна победа в Националната хокейна лига след успех с 3:0 над Ню Йорк Рейнджърс.
Вратарят Марк-Андре Флюри спаси 23 удара и изравни клубен рекорд на Том Барасо за 23 мача без допуснат гол.
Бо Бенет, Паскал Дюпюа и Тайлър Кенеди вкараха головете за "пингвините" и донесоха седма поредна победа срещу Ню Йорк. Питсбърг игра четвърти мач без звездата си Евгений Малкин, който продължава да лекува контузия.

Чикаго разгроми Далас с 8:1 и продължава да води в
класирането на НХЛ. Джонатан Тоус и Мариан Хоса вкараха по два гола за успеха на Блекхоукс, а Ник Леди и Патрик Кейн се отличиха с по гол и две асистенции.
Осем хокеисти на Чикаго записаха в мача по две и повече
точки за разгромната победа.

Отава победи Бъфало с 4:3 след продължение. Кайл Търис вкара втория си гол в мача в 3:54 минута на продължението и донесе успеха на "сенаторите".
Отава продължи серията си от мачове, решени само от един гол на 11 срещи и е само на един мач от рекорда в НХЛ по този показател на Чикаго от сезон 1997/98.

Дивайн Сетогучи вкара два гола и записа своята асистенция номер 100 в кариерата за победата на Минесота над Колорадо с 6:4. Кал Клътербък, Кайл Броджак и Пиер-Марк Бушар вкараха другите голове за тима на Минесота, който печели за четвърти път
в последните пет мача, предаде БТА.

Сейнт Луис прекъсна серията на Анахайм от пет поредни победи след успех с 2:1 след продължение. Крис Стюърт вкара в 45-а секунда на продължението и донесе победата на Сейнт Луис. Стюърт се отличи и с асистенция за другото попадение на своя отбор, отбелязано от Крис Ръсел.

Детройт победи Ванкувър с 5:2 в друга среща от тази нощ.
Хенрик Зетерберг и Джъстин Абделкадер вкараха по два гола за "червените криле", като за Зетерберг това са първи голове в последните 11 мача. Дениъл Клиъри също се разписа за успеха на Детройт. За Ванкувър и двата гола вкара Алекс Бъроус.