Пол Щастни вкара гол и подаде за още един в третия период, а вратарят Семьон Варламов спаси общо 24 удара, като двамата се оказаха важните играчи за успеха на Колорадо с 3:2 над Уинипег. Мат Дюшен и Ян Хейда също се разписаха по веднъж, а Габриел Ландеског изработи въпросните две попадения.

Така под ръководството на треньора-дебютант Патрик Роа Лавината има 10 победи от първите си 11 мача през този сезон и заслужено води в класирането на Централната дивизия с 20 точки. Тимът изоставаше с 1:2 в началото на третата част, но влезе в нея пределно мотивиран и обърна развоя в своя полза. Уинипег е на 6-о място в същата дивизия от 7 отбора с 5 победи от 13 срещи.

Отборите на Лос Анджелис и Тампа Бей спечелиха след изпълнение на дузпи своите срещи, като Лайтнинг се наложи с 4:3 над Флорида, а Кралете преодоляха Едмънтън с 2:1. В Лос Анджелис Анже Копитар вкара решителното попадение при наказателните удари, като това е седма победа над същия съперник в девет срещи между тях. Иначе Кингс тотално доминираха и в редовното време, като отправиха 48 удара срещу само 18. Найъл Якупов откри за домакините в средата на второто полувреме при числено превъзходство, но 14 по-късно Майк Ричардс изравни. С този успех Лос Анджелис увеличи серията си на 5-0 за успех след редовното време и с 16 точки заема 6-о място в Тихоокеанската дивизия.

В Сънрайз (Флорида) Стивън Стамкос и Валтери Филпула се разписаха при дузпите в полза на гостите от Тампа бей, като Стамкос се разписа и в редовното време. Тампа Бей и Торонто си поделят 1-ото място в Атлантическата дивизия към момента с по 16 точки.

Анахайм се справи с Калъмбъс - най-слабия отбор от миналата година, с 4:3 като гост. Патоците стигнаха до успеха с гола на Кори Пери 2:15 минути преди сирената, а другите шайби нанизаха Питър Холънд, Райън Гецлаф и Емерсън Итъм. Датският вратар на победителите Фредерик Андерсен записа втори мач като титуляр и днес отрази 18 шута. Анахайм се нарежда на 2-а позиция в класирането в Тихоокеанската дивизия с 18 точки, на 3 от лидера Сан Хосе.

Акулите отнесоха Отава Сенатърс с 5:2, като вратарят им Алекс Сталък спаси 38 удара при дебюта си като титуляр в НХЛ. Той отрази 16 в първата третина и има сериозен принос за аванса на гостите с 3:1 към този момент.