Няколко седмици преди началото на Зимните Олимпийски игри в Сочи българският мъжки биатлон има своя най-голям успех в стартовете от Световната купа. Постигна го Красимир Анев. След като вчера самоковлията завърши на 9-а позиция в спринта Антхолц/Антерселва, днес в преследването на 12,5 км той завърши на 7-о място с време 31:38.7 минути..

С това той подобри най-доброто класиране в кариерата си и съответно най-доброто класиране на български биатлонист в Световната купа, което досега бе 8-о място. Анев дори може малко да съжалява, тъй като на огневия рубеж той записа четири нули и след последната стрелба бе втори.

Българските успехи в това състезание обаче не свършват с представянето на Краси Анев. Владимир Илиев също направи стрелба без грешка и завърши на 15-а позиция, след като вчера бе 28-и.

Иначе втора поредна победа постигна Симон Шемп (Германия), който записа време от 31.20.6 минути с две грешки в стрелбата. Втори Жан Гийом Беатрикс (Франция) на 1,5 секунди от победителя, а трети остана Хенрик Л’Абе-Лунд (Норвегия), на 4,8 секунди. Краси Анев бе изпреварен след последната стрелба още от легендата Оле Ейнар Бьорндален (Норвегия), Арнд Пфайфер (Германия) и Бьорн Фери (Швеция).

В генералното класиране за Световната купа след 13 от общо 26 старта начело е Мартен Фуркад (Франция), който завърши 9-и в преследването, с 534 точки, следван от Емил Хегле Свендсен (Норвегия) с 413 точки и Симон Шемп (Германия) с 370 точки. Красимир Анев се изкачи на 47-о място със 75 точки, Владимир Илиев е 59-и с 40 точки, а Михаил Клечеров - 94-ти с 5 точки.

Това бе последното индивидуално състезание за Световната купа преди Игрите в Сочи, които започват на 7 февруари.