Мартен Фуркад стана световен шампион по биатлон в индивидиуалното бягане на 20 километра за мъже с четири стрелби.

Французинът, който вече спечели три сребърни медала на световното първенство в Нове место и е водач във временното класиране за световната купа, доминираше на 20 километра и с 19 успешни стрелби от 20 финишира първи с време 49:43.0 минути.

Носител на сребърен медал стана Тим Бурк (САЩ) - на 23,5 секунди след световния шампион Фуркад и 1 грешка в стрелбата.

Носител на бронзов медал стана Фредерик Линдстрьом (Швеция) - на 33,7 секунди след Фуркад, също с една грешка в стрелбата.

Красимир Анев се класира на 37-о място с време 53:53,2 минути, на 4:10,2 минути след световния шампион. Българинът си осигури място на масовия старт в неделя на световното първенство в Нове место.

Мирослав Кенановзавърши на 78-о място с време 57:57,1 минути, а Михаил Клетчеров е 80-и с време 57:59,0 минути.

Общо 130 биатлонисти завършиха старта на 20 километра. Сред тях не бе Владимир Илиев, който получи контузия на крака и не успя да завърши състезанието.