Клод Жиру вкара още в 23-ата секунда, а Саймън Гание заби един гол в първия си мач след лечение на контузия за успеха на Филаделфия с 4:1 над Вашингтон. Четири минути след първия гол, Уейн Саймъндс направи 2:0 за Летящите, а Макс Талбот сам срещу вратаря покачи на 4:0 във втория период на мача.

Така само ден след шутаута срещу Каролина, вратарят Брейдън Холтби трябваше да вади четири пъти шайбата от вратата.

Филаделфия събра 21 точки и заема 3-о място в Атлантическата дивизия, докато Вашингтон и Бъфало с по 15 си поделят последното място на изток.

В едно от най-старите канадски дербита Монреал разби с 5:2 като гост Торонто Мейпъл Лийфс, след като Брендън Галахър, Макс Пасиорети и Брайън Джонта вкараха по едно попадение в третата част на мача. В 9:08 минута на третата част Галахър изравни за 2:2 със своя шести гол за сезона. В 14:26 Пасиорети циментира успеха със своя шести гол през сезона и втори в мача, а Джонта оформи крайното 5:2 на празна врата 2:25 минути преди края на редовното време.

Пасиорети вкара едно попадение и във втората третина, а защитникът Алексей Емилин откри сметката за Канейдиънс.

След три поредни победи у дома Кленовите листа трябваше да се задоволят само с головете на Фрейзър Макларън и Кларк Макартър. Логично Монреал е начело в Североизточната дивизия с 29 точки, а Торонто е с 24.

Пета поредна победа постигна Лос Анджелис Кингс и се изравни с Далас на 2-ото място в Тихоокеанската дивизия с по 22 точки. Този път Кралете обърнаха от 0:1 до 2:1 Детройт с решителен гол на словенеца Анже Копитар 4:48 минути преди края на мача.

Вратарят на шампионите Джонатан Берние спаси 32 удара към вратата си, но капитулира при удара на Кайл Куинси в 9:42 минута на мача при числено превъзходство. За домакините Джеф Картър изравни във втората третина също при числено превъзходство.

Анахайм отнесе Нешвил с 4:1 с хеттрик на Кайл Палмиери, който пък по този начин прекъсна сушата си от 10 мача без попадение. Победата на Патоците срещу този противник на собствен терен е седма подред.