Уейн Симъндс и Якуб Ворачек вкараха по един гол при за
първата победа на Филаделфия от новия сезон на Националната хокейна лига - 2:1 над Ню Йорк Рейнджърс.

''Летящите'' победиха този съперник за първи път
от две години насам.

След мачовете от четвъртък вечер в НХЛ, Филаделфия и Ню Йорк Рейнджърс са равни на дъното на Атлантическата дивизия с баланс 1:3 победи.

Мариан Хоса пък вкара своя гол номер 5 за сезона при победата Чикаго с 3:2 срещу Далас. Словакът наниза шайбата в ситуация на пауърплей при 1:41 минути игра в продължението, с което оглави класирането при реализаторите, предаде БТА.

Андрей Марков продължи великолепното си представяне през новия сезон в НХЛ, след като записа гол и асистенция за победа на Монреал с 4:1 срещу Вашингтон. Столичаните пък започнаха с баланс 0:3 за първи път от близо 20 години насам.