Даниел Алфредсон се завърна в игра с гол и асистенция при успеха на Детройт с 3:1 като гост на Бъфало в мач от редовния сезон в Националната хокейна лига. Шведският нападател пропусна последните пет мача на Ред Уингс заради контузия в областта на адукторите. Алфредсон подаде за изравнителното попадение на Дарън Хелм в началото на втория период, а след това реши всичко на празна врата 48,2 секунди преди края.

Йохан Францен също се отличи с гол и асистенция за гостите, а вратарят Йонас Густавсон спаси 21 удара, включително и дузпа на Стийв От в средата на втората част при 1:1. Капитанът на Детройт Хенрик Зетеберг асистира за гола на Францен и записа 700-ата си точка в лигата. Кори Ходжсън изведе Бъфало напред в 7:47 минута на мача, а вратарят Райън Милър направи 31 спасявания, но това не беше достатъчно и домакините загубиха за четвърти път поред.