Дънкан Кийт и Андрю Шоу се разписаха в рамките на 39 секунди и дадоха началото на серия от пет поредни попадения за Чикаго през второто полувреме на мача срещу Филаделфия, спечелен с категоричното 7:2 у дома.

Това беше и трета поредна загуба в първенството на Националната хокейна лига (НХЛ) за отбора на Филаделфия, който дори успя да поведе в резултата срещу шампионите.

Патрик Шарп вкара гол и подаде за други два за Чикаго, който записа трета поредна победа след три последователни загуби. Михал Нандзуш също добави едно попадение в полза на Чикаго във втората част, когато Мариан Хоса записа името си три пъти в листата на подавачите. С това дебютантът Анти Раанта спечели втори пореден мач, замествайки контузения Кори Крофърд.

Седемте шайби в мрежата на Летящите отбелязаха рекорд по резултатност за сезона на Чикаго, чийто хокеисти се разписаха 19 пъти по време на победната серия. Това доведе и до първо място в листата за реализирани попадения, като отборът вече има в своя актив общо 129 гола.

Джеф Картър се разписа с победен гол в третата част при успеха на Лос Анджелис с 3:1 над Торонто в друга среща от НХЛ. Той преодоля бившия си съотборник Джонатан Берниер с изстрел между краката с осмата си шайба за сезона, маркирала петата поредна победа за Лос Анджелис над Кленовите листа.

Кори Пери вкара в седми пореден мач, а Райън Гецлаф записа точка във всяка една от последните си 13 срещи при победата на Анахайм с 2:1 над Минесота. Йонас Хилер спаси 23 шайби при четвъртия пореден успех на Патоците над Минесота, докато Алекс Грант вкара втори гол в своята кариера в НХЛ.

Първенство на Националната хокейна лига на САЩ и Канада (НХЛ), срещи от редовния сезон:
Торонто - Лос Анджелис 1:3
Чикаго - Филаделфия 7:2
Анахайм - Минесота 2:1