Лидерът в националната хокейна лига Чикаго продължи серията си без загуба в редовното време от началото на сезона, след като се наложи над шампиона Лос Анджелис с 3:2. Така Чикаго изравни постижението на Едмънтън от сезон 1984/1985 година от 15 поредни мача без поражение в редовното време.

Отборът е на един успех от рекорда в НХЛ, поставен от Анахайм през 2006/2007 и може да го достигне още във вторник срещу Ванкувър.

Брент Сийбрук и Джонатан Тейвс се отличиха с по гол и асистенция, а домакините водеха с 3:0 след втората част, след като точен бе Патрик Шарп.

Шарп, който бе водещ голмайстор на тима миналия сезон с 33 попадения, сложи край на серията си от 10 мача без да се е разписвал.

В последната третина шампионите вкараха две шайби чрез Майк Ричардс.

Защитникът Пол Мартин вкара гол 2:04 минути преди края, а Паскал Дюпюи реализира две попадения и добави асистенция при успяха на Питсбърг над Бъфало като гост с 4:3. Сидни Кросби също бе сред голмайсторите, а освен това даде и две завършващи подавания.

"Пингвините" печелят трети пореден двубой и изместиха Ню Джърси от върха в класирането на Източната конференция. За Бъфало Томаш Ванек записа гол и асистенция, а по една шайба добавиха Стийв Отс и Коди Ходжсън.

Ти Джей Ошие и Анди Макдоналд се разписаха в редовното време и при дузпите за успяха на Сейнт Луис над Ванкувър като гост с 4:3. Патрик Берглинг също бе точен за гостите. Вратарят на Сейнт Луис Джейк Алън отрази 28 удара и спаси дузпите на Райън Кеслър и Алекс Бъроус. Кеслър и Хенрик Седин отбелязаха първите си голове за сезона, а Мейсън Реймънд също бе точен за тима на Ванкувър, който губи за втори път след шест поредни победи. Реймънд изравни 3:3 1:47 минути преди края на редовното време.

Дерек Степан вкара гол при числено превъзходство в началото на третата част, с който донесе победата на Ню Йорк Рейнджърс над Вашингтон с 2:1. Карл Хагелин изравни за домакините във втората част, след като Джон Карлсън бе откри резултата за Вашингтон още в първата минута на мача.

Минесота се наложи над Детройт с 3:2. Победното попадение реализира Тори Мичъл в средата на втората третина. Това бе първа победа за Минесота в редовното време от 29 януари и едва втори път. Дамиен Бруне и Павел Дацюк бяха сред голмайсторите за Детройт, който губи трети пореден двубой за пръв път от 10-21 март миналата година.

Уинипег загуби от гостуващия Бостън с 2:3, а Брад Марчънд се превърна в герой за победителите, след като се разписа 36 секунди след началото на третата част. Калгари се наложи като гост на Далас с 4:3 Майк Камалери откри резултата за гостите през първата част. Далас стигна до обрат, след като Антоан Русел, Райли Смит и Райън Гарбът бяха точни през втората третина. В последните минути обаче за Ванкувър по едно попадение отбелязаха Роман Хорак, Стив Бегин и Мат Стахан.