Чикаго се класира за финалната плейофна серия от Националната хокейна лига на САЩ и Канада (НХЛ), след като се наложи с 4:3 над действащия шампион Лос Анджелис след две продължения и спечели серията в петия мач. Ястребите, носители на купа "Стенли" от 2010 година, ще играят за титлата срещу Бостън, който отстрани Питсбърг в четири мача на изток.

Кори Крофърд направи 33 спасявания, а Дънкан Кийт се разписа в своето завръщане на леда за отбора на Чикаго, който водеше с 2:0 след първата третина с голове на Кийт и Кейн. Кралете се върнаха в срещата рано в последната част с попадения на Дуайт Кинг и Анже Копитар, но по малко от четири минути преди сирената Кейн наниза втора шайба в своя актив и даде нов аванс за Чикаго. Тогава мачът изглеждаше свършил, а Лос Анджелис се впусна в слепи атаки към противниковата врата. Това даде резултат след изтеглянето на вратаря в последните секунди, като Копитар вкара за драматичното равенство само 9.4 преди финалната сирена за редовното време.

Крофърд направи няколко важни спасявания в първото продължение, а Чикаго се възползва от това и изненада противника във второто. Джонатан Тейвс напредна по лявата част на нападението при контраатака, след което подаде на освободилия се Кейн, който се разписа за крайното 4:3.