Бостън се доближи само на един мач от финал в Националната хокейна лига на САЩ и Канада (НХЛ), след като се наложи с 2:1 над Питсбърг в третата среща от финала на Източната конференция. "Мечоците" вече водят с 3:0 победи в серията, която се играе до 4 успеха, а в следващия двубой отново ще са домакини.

Давид Крейчи даде аванс на Бостън с гол след едва 1:42 минути игра в първата третина на мача, но Крис Куниц изравни за гостите от Питсбърг в средата на втората третина и изпрати мача в продължения. Първото остана без голове, а във втората добавена част, общо пета в срещата, лидерът на домакините Патрис Бержерон отбеляза победната шайба и даде възможност на Бостън да затвори серията в четвъртия мач. Туука Раск беше големият герой за Бостън с 53 спрени шайби, сред които десет на Евгени Малкин, осем на Крис Летанг и седем на Джеймс Нийл. На отсрещната врата Томаш Вокун спаси 38 изстрела.