Банско ще бъде домакин на кръг от Европейската купа по биатлон от 10 до 12 февруари в две дисциплини - 7,5 км спринт при жените и 10 км при мъжете. За надпреварата вече са потвърдили участие 26 държави, сред които Швеция и Русия. До момента са записани 126 състезатели при мъжете и 84 при жените.

Страната ни ще бъде представена от 13 биатлонисти, а петима от тях ще бъдат от А националния ни тим. Това са Красимир Анев, Владимир Илиев, Иван Златев, Емилия Йорданова и Ния Димитрова.

От Организационния комитет на състезанието съобщиха, че по всяка вероятност зрителите ще се качват на пистата с кабинковия лифт безплатно. Председателят на федерацията ни по биатлон Екатерина Дафовска заяви, че най-големият проблем е липсата на лекар, който неотлъчно да стои до отбора.