Отборът на Айлендърс победи Рейнджърс с 4:3 след дузпи в дербито на Ню Йорк от Националната хокейна лига. В прочутата зала "Медисън Скуеър Гардън" Айлендърс изигра силна втора част, когато вкара и трите си гола и обърна резултата от 0:2 до 3:2.

Дан Джирарди и Мариан Габорик дадоха преднина на Рейнджърс в първия период, но във втората част в рамките на седем минути Колин Макдоналд, Джон Таварес и Брад Бойс обърнаха резултата в полза на Айлендърс. Рейнджърс изравни в края на втората част и този резултат се запази и след продължението.

Приз дузпите Франс Нилсен и Джон Таварес вкараха и донесоха успеха за Айлендърс.

Вашингтон записа трета поредна победа след успех с 4:3 над Тампа Бей. Ерик Фер вкара два гола, а Матио Перо се отличи с три асистенции за столичани. Трой Броуър и Джей Бийгъл вкараха другите два гола за Вашингтон. Мартин Луис, Теди Пърчел и Нейт Томпсън бяха точни за тима на Тампа Бей, който губи шести пореден мач.

Рене Бурк вкара във 2:10 минута на продължението за победата на Монреал над Флорида с 1:0. Това е втора победа като гости за канадците.

Двата отбора не успяха да си отбележат гол в редовното време и така единственото попадение падна в продължението. Вратарят на Монреал Кери Прайс спаси 26 удара и записа 17-и мач без допуснат гол в НХЛ.