Най-добрите 11 наши биатлонисти ще представят България на предстоящото световно първенство по биатлон. Шампионатът ще се проведех в чешкия курорт Нове место от 7 до 17 февруари.

По време на подготовката си мъжете стартираха на IBU Cup в Италия, а жените участваха на световното юношескто първенство в Австрия.

Красимир Анев стана четвърти в спринта във Вал Мартело, а женската ни щафета в състав Ния Димитрова, Стефани Попова и Десислава Стоянова завърши 6-а на световното за младежи и девойки в Обертилях на 3 х 6 километра.

"Очакванията за световното са за добро класиране на българските състезатели, женската ни щафета за малко не успя да вземе медал в Австрия“, коментира Екатерина Дафовска, председател на Българската федерация по биатлон.

Националите вече са в Чехия и тренират в очакване на първите стартове.

Веднага след края на световното, националните ни отбори се връщат в България за участието си в Откритото европейско първенство в Банско. Заявки за участие в шампионата на Стария континент са дали над 400 биатлонисти от 35 държави.