Българският национален полузащитник на Хановер Чавдар Янков вкара втория гол за "червените" при победата над Майнц като гост с 2:1 в мач от 31-вия кръг на Бундеслигата. Големият срам този кръг отново отнесе Байерн (Мюнхен), който допусна обрат за 2 минути срещу Хамбургер в Мюнхен за крайното 1:2. С това поражение баварците направиха илюзорни шансовете си за класиране в Шампионската лига, след като 3 кръга преди края на първенството изостават с 8 точки от третия Щутгарт.

""

В равностоен мач с много голови възможности баварците се виждаха като победители в средата на второто полувреме, когато в рамките на 5 минути момчетата на Хууб Стевенс нанесоха своя удар. В 72-ата лидерът на гостите Рафа ван дер Ваарт отбеляза 7-ия си гол за сезона след невероятен изстрел от 25 метра. В 77-ата бившият нападател на Байерн Гереро шокира "Алианц Арена" с втори гол, който се оказа победен. Преди двете попадение на гостите Байерн успя да поведе чрез гол на нарочения за гонене Писаро в 35-ата минута.

По този начи мюнхенци ще запишат отчайващо представяне във всички надпревари през този сезон, след като отпаданаха от 1/4-финалите на Шампионската лига, бяха отказани рано-рано от турнира за Купата на Германия и сега на 99 процента са аут от тройката в крайното класиране на Бундеслигата. От своя страна Хамбургер успя да се съвземе под ръководството на Хууб Стевенс и от дъното на таблицата се изкачи до 9-ата позиция в класирането.

""

Съперникът на баварците в битката за Шампионската лига през следващия сезон - Щугарт - отчая Отмар Хитцфелд и компания след минимална победа с 1:0 като гост на Борусия (Мьонхенгладбах). По този начин "швабите" излязоха на втора позиция преди утрешния двубой на Вердер. "Мерцедесите" са вече само на точка лидера Шалке 04.

Единственото попадение за Щутгарт вкара Хилберт в 53-ата минута. С поредната си регистрирана загуба Борусия направи шансовете си за оставане илюзорни. Три кръга преди края тимът е на 8 точки от спасителната зона и най-вероятно ще изпадне за втори път в клубната си история след злощастната 1999 година.

""

В Майнц успехът на Хановер бе белязан от втория гол на Чавдар Янков през сезона, който според официалния сайт на "червените" е подпечатал мястото на Чак на "АВД Арена". Българинът прояви голмайсторско хладнокръвие в 50-ата минута, преодолявайки вратаря на съперника с попадение в левия ъгъл. В 26-ата минута долносаксонци поведоха с 1:0 след попадение на Арнолд Бругинк. Почетното попадение за закъсалия тим на Майнц реализира голмайсторът им Мохамед Зидан в 81-вата минута.

В Дортмунд местният Борусия глътна спасителен въздух след домакинска победа с 2:0 над директния си съперник в битката за оставане Айнтрахт. И двата гола отбеляза таранът Александер Фрай (39 и 66). С поражението тимът от Франкфурт остава само на точка над чертата.

""

В Аахен новакът този сезон Алемания претърпя гръмко поражение от Херта с 0:4. В 7-ата минута Жилберто откри и даде тон за разгромния успех на берлинчани. Другите 3 попадения обаче бяха фиксирани след почивката. В 47-ата минута Хименес удвои, а изразителния успех дойде в последните минути на срещата. В 78-ата Пантелич направи резултата класически, а 3 по-късно турският халф Бащюрк заби 4-и гол.

В Нюрнберг едноименният отбор и Волфсбург направиха 1:1. "Вълците" поведоха в 18-ата минута, но само 5 по-късно Волф изравни. С пропуснатата победа домакините изостанаха в борбата за зона евротурнири.