Сантос спечели дербито от 5-ия кръг на първенството на Бразилия "Паулища", след като се наложи над Сао Пауло с 2:0 като домакин.

Елано, който беше част от националния отбор на Бразилия за световните финали миналата година, откри резултата на "Баруери" в 10-та минута след удар с глава, възползвайки се от отлично центриране на Робсон. Това бе негов пети гол в последните три мача на Сантос.

В 73-ата минута Майкон Лейте оформи крайното 2:0. За гостите все още не е дебютирал Ривалдо, който преди дни подписа договор със Сао Пауло.

Новият успех остави Сантос на първо място във временното класиране пред Палмейрас, който се наложи с 2:0 като гост над Португеза. Головете паднаха в последните 10 минути на двубоя, след като точни бяха Алекс сантош (81') и Клебер(90').

Фламенго, все още без Роналдиньо, нанесе четвърта поредна загуба на Васко да Гама след 2:1 в среща от шампионата на Рио де Жанейро - "Кариока". За "червено-черните" се разписха Дейвид и Тиаго Невес.