Реал (Мадрид) постигна победа в първия си мач в Европа от предсезонната си подготовка и се наложи с 3:1 над завърналия се в първа Бундеслига - Херта, на изпълнения от 75 хиляди зрители „Олимпия щадион” в Берлин.
Началото на мача бе много интригуващо и в 18-ата минута домакините успяха да поведат в резултата, след като Еберт получи пас от Лустенбергер и от точката за изпълнение на дузпата прати топката във вратата на Касияс за 1:0.
Звездната селекция на Жозе Моуриньо обаче бързо възстанови равенството и в 29-ата минута Роналдо с отлично изпълнение на пряк свободен удар направи 1:1.
„Белите” скоро стигнаха и до пълен обрат и в 33-ата минута Кайехон намери непокрития Бензема и французинът реализира за 1:2.
Бензема вкара и втори гол непосредствено след почивката, в 47-ата минута, когато се възползва от хубав пас на току-що влезлия Сами Кедира и направи 1:3.
Постепенно през втората част двата тима направиха множество смени, играта се накъса и до ново попадение не се стигна, а двубоят завърши при този резултат.
Съставът на Реал (Мадрид): Касияс (62-Адан), Арбелоа (46-Варан), Пепе (62-Албиол), Карвальо, Марсело (73-Начо Фернандес), Шаби Алонсо, Фабио Коентрао (46-Кедира), Йозил (81-Хоселу), Кайехон (62-Кайехон), Кристиано (85-Касадо), Бензема (81-Хесе)

