Продължава битката за титлата в Примера дивисион между Барселона и Реал (Мадрид). След като "каталунците" победиха Херес с 3:1, "белите" също записаха успех. Играчите на Мануел Пелегрини се наложиха над Сарагоса като гост с 2:1.

Капитанът на Реал - Раул даде аванс на тима си в 50-та минута. Три минути по-късно Сарагоса остана с човек по-малко след червен картон на Матео Контини за удар срещу Гонсало Игуаин. Въпреки това обаче в 62-та минута  Адриан Калунга възстанови равенството.

Победното попадение за тима от Мадрид реализира бразилецът Кака в 82-та минута след асистенция на Кристиано Роналдо. Кака се завърна на терена след контузия, която лекува шест седмици. Така в класирането Реал е на втора позиция с 86 точки, с една по-малко от лидера Барселона. Сарагоса пък е на 16-то място с 34 точки в актива си.

В другия двубой Валенсия записа минимален успех срещу Депортиво (Ла Коруня) на "Местая" пред 50 000 зрители. Единственото попадение бе дело на Давид Вия от дузпа в 34-та минута. В подреждането Валенсия заема трета позиция с 62 точки, а Депортиво е на девето място с 44 точки.