В същински спектакъл се превърна евроквалификацията между Португалия и Кипър, играна в Гимараеш.

Двубоят бе гарниран с осем гола и куп интересни ситуации, като в крайна сметка завърши 4:4. Португалците бяха без контузения Кристиано Роналдо.

Кипър поведе в 3-ата минута с гол на Алонефтис, но отговорът на домакините дойде много бързо и Уго Алмейда изравни.

До почивката двата тима си размениха по още един гол чрез Михалис Константину и Раул Мейрелеш.

В 50-ата минута Мигел Дани изведе Португалия напред за първи път в мача и домакините помислиха, че победата няма как да им се изплъзне. Само 7 минути по-късно обаче Окас направи 3:3.

Това обаче не бе всичко. Мануел Фернандеш вкара четвърти гол за домакините в края на мача и успехът вече се виждаше на хоризонта. В 89-ата минута обаче изстрел с глава на Авраам оформи крайното 4:4.