Шампионът на Португалия Порто спечели и Суперкупата на страната, побеждавайки с 3:0 Витория (Сетубал). Двата отбора се срещнаха през май и на финала за националната купа, като отново „драконите” се наложиха, тогава с 1:0.
Днес интрига имаше само през първото полувреме, когато тимът на Витория се защитаваше умело и не даваше много шансове на по-класния си противник.
След почивката обаче, момчетата на Ко Адрианссе се развихриха и отбелязаха три безответни гола. Най-напред се разписа бразилецът Адриано в 54-ата минута, а в 75-ата отново той бе точен и осигури крайнния успех на отбора си. До края остана време за още едно попадение и то бе дело на Вериня малко преди последния съдийски сигнал.
С успеха Порто затвърди доминиращата си роля в местния футбол в последните години и показа, че отново е фаворит номер 1 за отличията през сезона.