Бразилия отново разочарова с представянето си на Копа Америка. Тимът направи 2:2 с Парагвай, а до 89-ата минута губеше с 1:2. Парагвайците определено повече могат да съжаляват, че изпуснаха успеха в този мач.

"Селесао" излезе напред в резултата в 38-ата минута, когато Жадсон прати топката в долния десен ъгъл на вратаря Вияр. Парагвай обаче изравни в 55-ата минута. Точен бе Роке Санта Крус. "Гуараните" успяха да поведат в 67-ата минута, когато Нелсон Валдес стреля, топката бе блокирана от защитник на Бразилия, след това рикошира в тялото на Валдес и влезе в мрежата.

Парагвайците се виждаха победители, тъй като удържаха преднината си почти до края. Минута преди последния съдийски сигнал обаче Фред вкара след комбинация с Гансо.

След този сблъсък Бразилия и Парагвай имат по две точки в групата. На 14 юли "селесао" играе с Еквадор, а парагвайците - с Венецуела.