Олимпик (Марсилия) направи чудесен мач и спечели с категоричното 3:0 като гост на Оксер най-интересния двубой от днешния кръг на френското първенство. Марсилци излязоха напред в резултата в самия край на първото полувреме чрез звездата си Франк Рибери. След почивката те бяха улеснени от червения картон на Канга Акале от домакините и решиха всичко с попадения на Маулида и Пажис. Победата изкачи Олимпик на първо място във временното класиране с 7 точки, но и с мач повече от Бордо и Лион, които утре се срещат в дербито на тази седмица.
Първи успех в шампионата записа Пари СЖ, измъкнал 1:0 като домакин на Лил. Единственото поадение за столичани реализира щатният им голмайстор Педро Паулета в 58-ата минута.
""В изпълнен с обрати двубой, Льо Ман успя да спечели срещу новака Валансиен с 3:2, а Сент Етиен трудно се наложи над Нанси с минималното 1:0. Останалите мачове днес приключиха наравно, като най-недоволни би трябвало да са в лагера на Монако. „Монегаските” водеха през почти цялото време при визитата си на Рен, но допуснаха изравняване 5 минути преди края и продължават да нямат пълен успех в първенството.