Левски се изправя срещу шведския Калмар днес, от 20:30 часа, в среща от третия предварителен кръг на турнира Лига Европа. Двубоят ще се изиграе на стадион "Фредриксканс". Съдия на мача е Бошко Йованетич от Сърбия.
Вратарят на сините Георги Петков не взе участие във вчерашната тренировка поради вирусно заболяване, но въпреки това се очаква да играе. В случай че това не стане, титуляр ще бъде Божидар Митрев. Останалите които ще започнат мача са Мулдер, Милиев, Иванов, Минев, Гаджев, Йовов, Тасевски, Телийски, Младенов и Дембеле. Жоазиньо е с контузия.
В предишната фаза Левски отстрани ирландския Дъндолк с общ резултат 8:0, след успех с категоричното 6:0 в София и престижна победа с 2:0 на ирландска земя. Калмар спечели втория си мач срещу Дачия (Кишинев) с 2:0, след домакинско нулево равенство.
Снимка: БГНЕС

