Лидерът в бразилското първенство Флуминензе победи Наутико с 2:1 в среща от 26-ия на Серия А.

Флу е начело с 56 точки, с 5 повече от втория Атлетико Минейро, който обаче има 2 мача по-малко.

Бившият нападател на Лион - Фред, отново бе в основата на успеха, като отбеляза един от головете за Флуминензе, негово 12-о попадение от началото на сезона. Той бе точен в добавеното време на първата част, а преди него, в 41-ата минута, се разписа Леандро Еузебио. Ким вкара за Наутико в 82-ата минута и оформи крайното 2:1.

Закъсалият гранд Палмейрас се върна към победите и спечели с 3:1 като гост на Фигейрензе в дебюта на новия треньор Жилсон Клейна, който на поста Луис Фелипе Сколари.

"Зелените" обаче стигнаха до трите точки благодарение на слабата игра на вратаря на Фигейрензе - Уилсон, който допусна груби грешки и при трите попадения.

Въпреки победата Палмейрас остава в зоната на изпадащите, на 5 точки от спасителното 16-о място, което заема друг популярен бразилски отбор - Фламенго.

В друга среща от кръга Сантос, без наказаната си звезда Неймар, загуби с 1:3 у дома от Португеза.

В класирането Флуминензе е начело с 56 точки, следван от Атлетико Минейро 51, Гремио 48, Вашку да Гама 43, Сао Пауло 39 и други.