Бразилският Коринтианс се класира за първи път в историята си за финала на турнира за Копа Либертадорес, предаде БТА. Възпитаниците на Аденор Тите завършиха 1:1 срещу миналогодишния шампион Сантос в реванша, но след успеха с 1:0 като гост в първия мач продължават напред в битката за престижния трофей.

Мокрият от дъжда терен попречи и на двата отбора да покажат истинските си възможности. Сантос имаше известно превъзходство и владееше повече топката, докато Коринтианс разчиташе на солидна игра в отбрана и опасни контраатаки.

В 37-ата минута гостите поведоха. Умберлито Борхес нацели гредата, а звездата на Сантос Неймар отблизо вкара с добавка. Коринтианс изравни две минути след почивката. Алекс центрира от фаул от ляво и непокритият в наказателното поле Данило прати топката в мрежата за 1:1.

До края Сантос продължи да търси ново попадение, но така и не успя да застраши сериозно вратата на съперника. Коринтианс пък продължи силната си домакинска серия в турнира. Отборът няма загуба на собствен терен и е допуснал само един гол във вратата си.

Бразилците ще срещнат в спора за титлата шесткратния шампион Бока Хуниорс или Универсидад де Чили. Аржентинците имат аванс от 2:0 от първия мач, а реваншът в Сантиаго е тази нощ.