Сборният отбор на Каталуния успя да победи Аржентина в приятелска среща играна снощи. Пред 53 хиляди зрители на стадион "Ноу Камп",  воденият от Йохан Кройф тим на автономната испанска област успя да поведе с 2:0 до 56-та минута след попадения на Гарсия и Боян Къркич. Малко след това обаче Пасторе намали преднината на домакините. Серхио обаче направи 3:1 в 70-та минута.

Секунди по-късно, "гаучосите" стигнаха до втори гол благодарение на Анхел Ди Мария, но Хуртадо оформи крайното 4:2 в полза на Каталуния в 76-та минута.

В състава на домакините присъстваха доста от футболистите на световния клубен шампион Барселона. Селекционерът на гостите Диего Марадона пък изгледа двубоя от трибуните, тъй като наказан от ФИФА.

Ето и титулярните единайсеторки:

Каталуния: Валдес, Сартор, Пуйол, Олегер, Капдевила, Пике, Бускетс, Шави, Верду, Серхио Гарсия, Боян Къркич

Аржентина: Посо, Отаменди, Демикелис, Папа, Гаго, Болати, Пасторе, Анхел Ди Мария, Лавеци, Игуаин