Световният шампион Испания завърши наравно 1:1 като гост на Мексико в контролна среща. Новото попълнение на Манчестър Юнайтед Хавиер Ернандес откри резултата още в 12-ата минута, а "Ла фурия" успя да стигне до равенството едва в последната минута с попадение на Давид Вия.

В Дъблин съставът на Аржентина записа минимален успех срещу Ирландия с 1:0. Единственото попадение бе дело на Анхел ди Мария в 20-ата минута. Нападателят Килиан Шеридън, който е пред трансфер в ЦСКА, игра до 56-ата минута за ирландците.

Новата Франция на Лоран Блан не се представи добре в контролата с Норвегия в Осло и отстъпи с 1:2. "Петлите" откриха резултата чрез Хатем Бен Арфа в 48-ата минута. Последваха обаче две попадения на Ерик Хусеклеп за крайното 2:1.

Нападателят на Барселона Златан Ибрахимович пък се завърна отново в шведския национален отбор и бе в основата на победата над Шотландия с 3:0. Още в 4-ата минута след центриране от десния фланг на Понтус Вернблом шведският нападател от босненски произход Ибрахимович откри резултата. След един час игра той бе сменен под бурните аплодисменти на шведските зрители. Другите голове бяха дело на Емир Бахрами и Ола Тойвонен.

Съставите на Дания и Германия пък не успяха да се победят, завършвайки наравно 2:2. Тимът на Йоахим Льов водеше с 2:0 до 74-ата минута след голове на Марио Гомес и Патрик Хелмес. След това обаче последва разконцентриране в немската отбрана, което доведе до две попадения във вратата на Тим Вийзе. Точни бяха Денис Ромедал и Мадс Юнкер.