Франция победи Турция с 1:0 в приятелска среща играна в Лион. Двубоят премина с няколко инцидента, които не са присъщи за приятелски мач. Срещата бе прекратена от главния съдия Мануел Графе (Германия) за 12 минути, след като сигнални ракети бяха хвърлени на терена от трибуната с турски привърженици. По време на почивката между двете полувремена привърженик на гостите нахлу на терена. Паузата бе продължена с няколко минути.

Пред 40 000 зрители и проливния дъжд гостите останаха с човек по-малко на терена още в 38-та минута, след като червен картон получи Ибрахим Юзюлмес за нарушение срещу Никола Анелка в наказателното поле. Карим Бензема вкара отсъдената дузпа. През втората част "петлите" имаха няколко отлични възможности, но не успяха да се разпишат най-вече заради добрата игра на турския вратар Волкан Демирел . В началото на седмицата френският национален отбор допусна загуба от Нигерия с 0:1 в друга контрола.