Тимът на Фиорентина победи Киево с 1:0 в двубой от 34-ия кръг на италианската Серия А. С победата момчетата на Чезаре Прандели се изкачиха на 5-о място във временното класиране и са на път да се преборят за участие в евротурнирите, въпреки че започнаха сезона с 15 точки пасив. Единственото попадение в срещата стана дело на бразилеца Реджиналдо в 64-ата минута. Домакините имаха териториално предимство през целия мач, но трудно стигаха до вратата на Киево. Монтоливо и Ливерани имаха много брак в играта си, а и добре построената отбрана на веронци не позволи на Фиорентина да стигне до гол през първото полувреме. Играчите на Джиджи Дел Нери се бяха групирали добре в дефанзивен план и разчитиха на контраатаки.

""/През второто полувреме картината не се промени. Все пак в 64-ата минута усилията на тосканците бяха възнаградени и след пас на Ливерани Реджинално откри резултата. До края на двубоя Киево не успя да намери път към вратата на Фрей и домакините спечелиха важните 3 точки.

В следващия кръг Фиорентина гостува на Милан, докато Криево приема Парма във витален за оцеляване мач.