Вратарят Димитър Иванков игра цял мач при загубата на неговия Бурсаспор с 1:2 като гост на Истанбул ББ в среща от 27-ия кръг на турското футболно първенство. Куш и Дюртюлук вкараха головете за домакините съответно в 8-та и 30-та минута, а почетното попадение за Бурса реализира Сен 11 минути преди края на срещата.

Въпреки загубата обаче Бурсаспор остава на първо място в класирането с актив от 58 точки. Втори е съставът на Галатасарай, който има 5 точки по-малко, преди дербито с Фенербахче.

В същото време друг български футболист Живко Желев бе на терена за Стяуа (Букурещ) през всичките 90 минути при равенството на неговия отбор 0:0 като гост на Пандури в среща от 24-ия кръг на румънското футболно първенство. Тимът от Букурещ завърши срещата с 10 души заради червен картон на Овидиу Петре през второто полувреме. Лидер в подреждането е Клуж.