Чили завърши като убедителен лидер в група С на Копа Америка, след като в последния си мач победи Перу с 1:0.

Успехът дойде едва в 90-ата минута на двубоя при това след автогол на перуанците. „Бяло-червените” бяха изпаднали в глуха защита в заключителната част на двубоя и нападателят Андре Карийо реализира в собствената си врата, с което осигури успеха на Чили.

Двата тима завършиха мача с по 10 души, след като още в 62-ата минута Джанкарло Кармона от Перу и Жан Бесажур от Чили влязоха в някаква разправия помежду си и получиха директни червени картони.

Така Чили завърши на първо място със 7 точки, следван от Уругвай с 5, Перу с 4 и Мексико с 0.

Перу се класира на четвъртфиналите като един от двата най-добри трети, а Чили пък ще чака заелия второ място в група В, където са Венецуела, Бразилия, Парагвай и Еквадор.