Българският национал Чавдар Янков ще излезе като титуляр за своя Хановер 96 срещу водача в класирането на Бундеслигата Шалке 04 в двубоя между двата отбора от 25-ия кръг на германския шампионат. "Кралскосините" излизат за сигурни три точки срещу тима на Дитер Хекинг, след като допуснаха две последователни загуби в последните си два мача и почти проиграха перфектната си позиция на върха в класирането. В момента преднината на Шалке пред втория Вердер (Бремен) е 3 точки, а пред четвъртия Щутгарт - 4, така при една евентуална загуба срещу Хановер и победа на бременчани срещу Байерн (Мюнхен) Шалке ще загуби първото си място. Българският национал Чавдар Янков отново ще получи доверието на треньора на Хановер Дитер Хекинг, който отново ще може да заложи на най-успешната си формация в средата на терена. Хано Балич се връща в титулярния състав, а Чавдар Янков ще смени неубедителния Арнолд Бругинк на позицията на плеймейкъра. Доста сериозни проблеми в кадрови план има наставникът на "кралскосините" Мирко Сломка, който няма да може да разчита на контузените Кристиан Пандер, Густаво Варела и Петер Льовенкрандс, както и на наказаните Линкълн и Дарио Родригес. В групата се връща нападателят Жералд Асамоа, който обаче все още не е готов да попадне в стартовия състав. Междувременно Щутгарт продължава днес задочната борба срещу Шалке за титлата, като тимът на Армин Фее е готов да се възползва от всякаква грешка на "кралскосините". Това обаче не им се отдаде в миналия кръг, когато можеха да скъсят преднината на Шлаке, те обаче загубиха от Байер (Леверкузен) с 1:3. Сега швабите срещат в лицето на Волфсбург друг участник на полуфиналите за купата на Германия с желанието да възстановят позициите, които изгубиха със загубата от "аспирините". "Преди обявяваха, че можем да спечелим дубъл, а сега изведнъж се оказа, че не сме достатъчно зрели. Просто не разбирам всички тези твърдения", коментира ядосан мениджърът на Щутгарт Хорст Хелдт. Срещу "вълците" в стартовата формация се завръща голмайсторът на тима Марио Гомес. От тима обаче със сигурност отпада Фернандо Мейра, който е болен, а вратарят Тимо Хилдебранд щее под въпрос до последния момент.
На стадион "Борусия Парк" пък се срещат Борусия (Мьонхенгладбах) и Херта (Берлин) - два отбора, които изглежда губят от погледа си предварително поставените цели. Последният в класирането Борусия се раздели с мениджъра си Петер Пандер през седмицата и назначи на негово място Кристиан Цийге, отборът обаче е в доста тежко положение, след като има пет точки изоставане от спасителното 15-о място. Тимът на Йос Лукухай среща берлинчани, които също бяха попарени в амбициите си да стигнат до място, даващо право на участие в турнира за Купата на УЕФА догодина. В последните си три мача Херта е спечелил само една точка, а пък треньорът Фалко Гьотц няма да може да разчита на наказаните Шимунич, Фати и Пантелич.
В Бохум, Майнц и Котбус продължава ожесточената борба за оставане в германския елит. Това, че мачът между Бохум и Борусия (Дортмунд) ще се превърне в дерби за борба срещу изпадане, едва ли е било очаквано от някого в лагера на Борусия. След последната си загуба с 2:3 срещу Енерги (Котбус) обаче Борусия се включи на кръга отбори, непосредствено застрашени от изпадане във Втора Бундеслига. Бохум пък се намира на предпоследното място в класирането, на три точки от чертата. Дортмундци ще могат да разчитат на всичките си футболисти срещу Бохум, след като стана ясно, че Еби Смолаер е възстановен от настинката, която го мъчеше напоследък, а в групата най-вероятно ще попаднат и Алекс Фрай, Кристоф Метцелдер, Себастиан Кел и Ларс Рикен.
Енерги (Котбус) излиза срещу Алемания (Аахен) с желанието да продължи чудесната си серия в последните мачове и да постигне трета поредна победа. Все още не е известно как точно ще повлияе в най-горещата фаза на шампионата въпросителната около треньора на Енерги Петрик Зандер, който беше заплашен от уволнение още преди мача с Арминия (Билефелд), спечелен обаче от тима от Котбус. С щастливата си победа срещу Майнц Алемания все пак успя да се задържи на 15-ото място, така че тимът от Аахен най-вероятно ще бъде доволен и на равенство срещу Енерги.
На същото ще бъде доволен и тимът на Арминия (Билефелд), който гостува на Майнц 05. След блестящо начало на пролетния полусезон възпитаниците на треньора Юрген Клоп трябваше да преглътнат първата си загуба от втория дял на шампионата при гостуването си на стадион "Тиволи" на Алемания (Аахен). В лицето на Арминия Майнц посреща доста неудобен съперник, срещу който отборът няма победа в последните пет мача. Затова и Клоп очаква "тежък мач" срещу Арминия, гостите обаче няма да могат да разчитат на титулярния си вратар Хайн.
Първа Бундеслига, 25-и кръг:
Днес от 16,30 часа:
Бохум - Борусия (Дортмунд)
Щутгарт - Волфсбург
Борусия (Мьонхенгладбах) - Херта (Берлин)
Майнц 05 - Арминия (Билефелд)
Хановер 96 - Шалке 04
Енерги (Котбус) - Алемания (Аахен)
Утре от 18,30 часа:
Хамбургер - Байер (Леверкузен)
Байерн (Мюнхен) - Вердер (Бремен)
Резултати от вчера:
Нюрнберг - Айнтрахт (Франкфурт) 2:2
0:1 Киргиакос (26)
0:2 Такахара (69)
1:2 Шпюхер (81 автогол)
2:2 Витек (87)
ЦВЕТЕЛИНА КЕМАЛОВА

