Бразилия победи Мексико с 2:1 в контрола. Това бе първи неуспех за "ацтеките" под ръководството на селекционера Хосе Мануел де ла Торе.

Те поведоха в 10-ата минута, когато Барера проби и центрира, а Луис прати топката в собствената си врата. През първата част бразилците останаха с човек по-малко, тъй като Дани Алвеш получи втори жълт картон и бе изгонен. Домакините получиха право да бият дузпа, но ударът на Гуардадо бе спасен от вратаря Джеферсън.

В последните 10 минути на срещата "селесао" обърна нещата в своя полза. Роналдиньо изравни с точен удар от 15 метра, а Марсело донесе успеха на тима с гол малко преди края.

За Бразилия двубоят бе поредната контрола преди Световното през 2014. Тъй като са домакините на надпреварата, "златистите" няма да играят квалификации.