Бразилия записа първия си успех на Копа Америка, след като победи Еквадор с 4:2 и по този начин се класира за четвъртфиналите на турнира.

В герои за "селесао" се превърнаха Алешандре Пато и Неймар, които се разписаха по два пъти за важната победа.

Пато откри резултата в 28-ата минута, но Фелипе Кайседо изравни малко преди почивката. Неймар отново изведе Бразилия напред в 49-ата минута, но след десет минути и нов гол на Кайседо се стигна до 2:2.

Пато и Неймар обаче се разписаха по още веднъж до края на мача (61-а и 72-а минута), за да донесат успеха на своя тим. По този начин шампионите от последните две издания завършиха начело на група В и на четвъртфиналите ще срещнат Парагвай, който тази нощ направи 3:3 с Венецуела.

Парагвай водеше на съперниците си с 3:1, но два гола в продълженията донесоха точката на Венецуела.