Порто и Бенфика завършиха наравно 2:2 в дербито на португалското първенство. Двата съперника продължават да оглавяват класирането в португалския елит с актив от по 14 точки от шест мача.

Всичките четири попадения бяха дело на южноамериканци, а на терена като титуляри излязоха цели 16 състезатели от Южна Америка и едва трима португалци.

Клебер даде аванс на домакините в 37-ата минута. Малко след почивката Оскар Кардосо възстанови равенството, а след това в 50-ата минута Николас Отаменди реализира отново за домакините. "Орлите" взеха точката в 83-ата минута, когато Гайтан пусна топката в мрежата на Порто след хубав пас на Хавиер Савиола.

Тимът на Валери Божинов - Спортинг (Лисабон) приема Витория (Сетубал). Спортинг е шести с 8 точки от пет мача.