Европейският клубен шампион Барселона спечели гостуването си на третодивизионния Културал Леонеса с 2:0 в първа среща от осминафиналите в турнира за Купата на Краля.

Треньорът на "каталунците" Хосеп Гуардиола използва в двубоя повече от юношите на клуба. Въпреки това гостите надиграха категорично съперника си и доминираха по време на целия двубой, като двете попадения бяха дело на Педро Родригес съответно в 41-та и 62-та минута.

В друг мач Райо Валекано победи гостуващия Атлетик Билбао с 2:0. Нестор Сусаета откри резултата от пряк свободен удар малко след първия съдийски сигнал, а в 20-та минута Пачон вкара за 2:0. До края на срещата гостите имаха сериозно предимство, но така и не успяха да отбележат дори почетен гол.

В Аликанте състава на Еркулес победи Алмерия с 2:1. Гостите поведоха в края на първото полувреме, когато точен бе Ортис, но в 64-ата минута Данкиулеску израви. Домакиите стигнаха до успеха благодарение на попадението на Алехандро Диас в 89-ата минута.

Реваншите на тези двубои са след две седмици.

Ето ивсички резултати от вчера:

Реал Сарагоса - Малага - 1:1

Селта Виго - Тенерифе - 2:1

Райо Валекано - Атлетик Билбао - 2:0

Еркулес  - Алмерия - 2:1

Реал Мурсия - Депортиво Ла Коруня - 0:1

Алкояно - Валенсия - 0:1

Херес - Осасуна - 1:2

Хетафе - Еспаньол - 2:0

Културал Леонеса - Барселона - 0:2