Атлетико (Мадрид) победи Барселона в много драматичен мач с 4:3 в дербито на 25-ия кръг от испанското първенство. В този мач по два гола отбелязаха Диего Форлан, Серхио Агуеро за домакините и Тиери Анри за гостите. Един гол реализира  Лионел Меси.

Срещата започна от първата минута с атаки към двете врати. Още в 5-та минута  Ето’о можеше да се разпише, но нямаше късмет. Барселона поведе с 2:0 след голове на Тиери Анри в 19-та и Лионел Меси в 31-та минути. Анри стреля извън границата на наказателното поле, като прехвърли Лео Франко, а Меси преодоля със спринт защитата на Атлетико и с диагонален удар по земята удвои. Две минути по-късно уругваеца Диего Форлан вкара сртахотен гол с удар от 30 метра, който не остави шансове на вратаря Валдес.

През втората част срещата продължи в същото темпо. В 56-та минута грешка на защитника на Барселона Рафаел Маркес позволи на Серхио Агуеро да вкара първия си гол в мача и да изравни. В 73-ата минута Форлан пропусна да изведе своя отбор напред, след пропуск от три метра с глава. В следващата атака гостите поведеха отново чрез Тиери Анри Той получи топката от Гудьонсен и на презна врата вкара втория си гол. В 80-ата минута съдията отсъди дузпа и Диего Форлан бе точен за 3:3.

В 89-та минута Серхио Агуеро преодоля Карлес Пуйол и Виктор Валдес и донесе победата на домакините.

С тази загуба на каталунците интригата в първенството се върна, защото разликата между Барселона и втория Реал (М) вече е 4 точки.