Националният отбор на България загуби с катастрофалното 0:4 при гостуването си на Англия на "Уембли" в първия си мач от европейските квалификации за шампионата през 2012 година.

Първото попадение за домакините бе отбелязано от Джърмейн Дефо още в третата минута на мача. Ашли Коул стреля, Михайлов отби удара му, но в последствие добавката на нападателя на Тотнъм не остави шансове на българския вратар.

Чак в 60-ата минута бе първото сериозно положение за нашите. Божинов се оказа в добра ситуация след грешка на Доусън, комбинира с Ивелин Попов, но ударът на играча на Газиантепспор не намери очертанията на вратата.

Малко по-късно Ангелов стреля, но Харт за пореден път спаси, а при последвалата контраатака Дефо вкара втория си гол с удар между краката на Михайлов. Минута по-късно Божинов бе заменен принудително заради контузия.

В 70-ата минута Димитър Рангелов получи добра възможност за реализиране на попадение, но пропусна да се разпише останал сам срещу Харт.

5 минути преди края Адам Джонсън вкара дебютния си гол с националната фланелка за 3:0. В заключителните секунди на редовното време Джърмейн Дефо оформи своя хеттрик, а с това и крайния резултат.