Лошите вести от лагера на мъжкия национален отбор по волейбол си тръгват една по една, пише БГНЕС. Разпределителят Андрей Жеков ще може да играе още в събота, 30 юни, срещу Аржентина, а посрещачът Тодор Скримов ще бъде готов за игра за финалите на Световна лига през следващата седмица.
"Арена Армеец” ще бъде домакин на финалния турнир от 4 до 8 юли. Играещият във френското първенство Скримов пропусна последния турнир от интерконтиненталния кръг на лигата заради контузия в менискуса на дясното коляно. В събота сутринта Скримов премина изследвания на ядрено-магнитен резонанс, заедно с лекаря на отбора доктор Динко Захариев. Резултатите са показали, че най-лошото се е разминало и няма да има нужна от оперативна интервенция, което ще позволи на състезателя да продължи да играе за държавния тим.
Титулярният разпределител на отбора Андрей Жеков също е преодолял временното неразположение и довечера ще бъде на линия за мача с Аржентина. Плеймейкърът се почувства зле преди срещата с Португалия и бе оставен да почива. Той обаче се включи в сутрешното занимание на отбора на пълни обороти и ще бъде на разположение за оставащите две срещи на България от предварителния етап на Световната лига, както и за Финалите.