Българинът с италиански паспорт Венцислав Симеонов може отново да заиграе в ”скуадра адзура”, съобщиха медиите на Апенините.

След пълното фиаско на Италия в Световната лига, където ”адзурите” останаха 6-ти на финалите в Москва, селекционерът Джанпаоло Монтали е склонен да върне Венци Симеонов в отбора.

Наставникът на Италия наблюдава лично родения в Пловдив 29-годишен Венци Симеонов, който е олимпийски вицешампион с Италия от Атина 2004, по време на мача от първия кръг в италианската Серия А1 – Копра Берни (Пиаченца) – Акуа Парадизо (Монтекяри) 1:3 (21:25, 25:15, 23:25, 21:25).

""/”Тук съм за да гледам играта на Симеонов от Пиаченца и Гавото от Монтекяри”, бе лаконичен Джанпаоло Монтали.
За последно Венцислав Симеонов игра за ”скуадра адзура” в мачовете от Световната лига през 2005 година, след което заедно с другия българин с италиански паспорт Христо Златнов бяха извадени от Монтали от представителния тим на Италия.

България е заедно с Италия в Група ”С” на световното първенство в Япония (23 ноември – 3 декември).

В първата си среща от Серия А1 Копра Берни (Пиаченца) загуби от водения от легендарния наставник Хулио Веласко - Акуа Парадизо (Монтекяри) 1:3. Диагоналът на Пиаченца Венци Симеонов се отчете с 13 точки, а Христо Златанов реализира 16 точки за Копра.

ИВАЙЛО БАНЧЕВ