Волейболните ни националки завоюваха третото място в Европейската лига, финалният турнир на която се провежда във Варна. В мача за третото място националките ни не оставиха шансове на Румъния и спечелиха с 3:0. (21:16, 21:14, 21:14)

Наставникът на България Марчело Абонданца заложи в началото на срещата на Лора Китипова, Добриана Рабаджиева, Цветелина Заркова, Мария Каракашева, Елица Василева, Страшимира Филипова и либеро Мария Филипова.

Първата част започна равностойно, но след две равенства в резултата България поведе с 3 точки - 7:4. Националките допуснаха изравняване при 8:8, но при техническото прекъсване водеха с 12:9. Румънките успяха да изравнят при 13:13, след което поведоха в резултата. Последваха три изравнявания, последното при 16 равни, след което българките реализираха 5 последователни точки и затвориха гейма с 21:16.

През втората част българките бяха безапелационни, независимо че румънките започнаха повече от добре този гейм и поведоха с 3:0. Националките ни обаче реагираха и с отлични атаки и игра на блокадата реализираха 7 поредни точки и поведоха в резултата. Българките бяха безкомпромисни във всички компоненти на играта и при техническото прекъсване водеха с 12:5. Националките ни позволиха на румънките да намалят изоставането си в края на гейма, но в крайна сметка го спечелиха без никакви проблеми с 21:14.

Българките поведоха набързо с 6:0 в третия гейм. При техническото прекъсване националките ни имаха аванс от 6 точки - 12:6. До края на гейма българките не оставиха никакви шансове на румънките, независимо че допуснаха символичните домакини да отбележат няколко лесни точки, и спечелиха гейма и съответно мача.

Във финала Германия се наложи над Белгия с 3:2 гейма.