България допусна обрат и претърпя втора загуба в група "А" от Европейската лига по волейбол за жени, отстъпвайки на домакина Турция с 2:3 (21:7, 21:13, 24:26, 18:21, 6:15).

Мачът продължи точно 91 минути и се игра пред 2700 зрители, които бурно подкрепяха местните волейболистки.

Само за 31 минути отборът на България поведе с 2:0 гейма, драматично загуби третия гейм с 24:26, а след това домакините доминираха и стигнаха до крайната победа след пети гейм и 3:2.

Най-резултатни за българския отбор бяха: Елица Василева - 17 точки, Добриана Рабаджиева - 16 точки, Христина Русева - 15 точки.

Състав на България: Елица Василева, Мария Каракашева, Христина Русева, Цветелина Заркова, Добриана Рабаджиева, Лора Китипова, Мария Филипова – либеро (Диана Ненова, Десислава Николова, Габриела Коева, Славина Колева).