ЦСКА-Демакс (София) за четвърти пореден път спечели титлата в женското баскетболно първенство на България. В повторение на финала в турнира за Купата на България, "червените" отново постигнаха пълен обрат от 0:2 гейма като гост на Казанлък Волей (Казанлък) във втората среща от финалната серия в Национална волейболна лига и спечелиха с 3:2 (18:25, 19:25, 26:24, 25:20, 15:9) гейма.

Сред зрителите в зала "Арсенал" бе и националният селекционер на мъжкия тим Камило Плачи.
Домакините спечелиха първите два гейма с 25:18 и 25:19 без особени проблеми. Третата част беше изключително драматична. Волейболистките на ЦСКА поведоха с 16:9, но домакините стопиха изоставането си до 17:20.

Казанлък губеше с 21:22, но атака и ас на Симона Димитрова ЦСКА поведе с 24:21. Волейболистките на Стоян Гунчев отразиха трите геймбола и изравниха 24:24, но успешна атака на Гергана Димитрова и топка в антената на Славина Колева решиха гейма - 26:24 за "червените".

Волейболистките на ЦСКА спечелиха четвъртата част с 25:20, а в тайбрека поведоха с 8:1 и до края нямаха проблеми да спечелят с 15:9 и да завоюват втори трофей за сезона след Купата на България.

Втора финална среща в женското волейболно първенство на България (играе се до две победи в три мача):

Казанлък Волей - ЦСКА-Демакс - 2:3 (25:18, 25:19, 24:26, 20:25, 9:15)
* ЦСКА спечели серията с 2:0 победи.