Волейболистките на ЦСКА са само на победа от титлата, след като постигнаха втора поредна победа във финалите срещу Славия Жар Компютърс.

"Червените" успяха да победят "белите" с 3:2 (23:25, 22:25, 25:14, 25:21, 15:9), след като губеха с 0:2 след първите две части.

Славия Жар Компютърс е на път да загуби втори пореден финал след като миналата година изненадващо отстъпи пред Енерджи (Варна)

Момичетата на Мирослав Живков спечелиха първите две части и вече виждаха как ще стигнат до успеха. Атанас Петров, обаче успя да настрои състезателките си за игра и те успяха да изравнят резултата до 2:2 гейма.
"Червените" заложиха на насочен начален удар и опитната Юлия Иванова направи доста блокади, което обезкуражи атаката на "белите". Елица Василева отново се възползва от ръстовото си предимство и бързината си и реализира 18 точки за ЦСКА, а за Славия Жар Компютърс с 19 точки е Росена Сланчева.

В 5-ия решителен гейм волейболистките на ЦСКА започнаха вихрено след като поведоха с 5:1 и 8:4 след отлични изяви на националката Елица Василева в атака. "Белите" успяха да намалят само до 6:9 и 8:11 след ас на Ася Динова. Все пак ЦСКА не изпусна "питомното" и спечели 5-ия гейм с 15:9 и мача с 3:2 гейма.

""

Така "червените" са само на една победа от титлата. Те могат да я спечелят още в събота, когато е третата среща по програма в залата на ЦСКА - "Васил Симов".

СЛАВИЯ ЖАР КОМПЮТЪРС - ЦСКА 2:3 (25:23, 25:22, 14:25, 21:25, 9:15)
СЛАВИЯ ЖАР КОМПЮТЪРС:
Ася Динова 11, Кристина Йорданска 15, Ваня Вълканова 3, Емилия Николова 13, Александра Делчева 10,
Росена Сланчева 19 - Юлия Аброскина-либеро (Десислава Николова 1, Габриела Айшинова)
Старши-треньор: Мирослав Живков
ЦСКА: Диана Ненова 3, Юлия Иванова 17, Габриела Коева 11, Мария Каракашева 13, Маргарита Амиджинова 3, Елица Василева 18
- Таня Бурмазович-либеро (Петя Цекова 10, Наделина Нешева 1, Гергана Маринова 1)
Старши-треньор: Атанас Петров

Забележка: ЦСКА води с 2-0 във финалната серия. Играе се до 3 победи от 5 срещи.

Третата среща по програма ще се играе в събота – 28 април в зла ”Васил Симов” в София.