България постигна втора победа срещу Франция на старта в Световната лига. За разлика от преди два дни, когато тимът ни стигна до успех с 3:2 срещу "петлите", сега воденият от Камило Плачи отбор стигна до категоричен успех с 3:0 (26:24, 31:29, 25:20).

Този двубой всъщност бе също толкова оспорван, колкото и предишния, в който двата тима на моменти показваха ясно надмощие, а сега геймовете вървяха доста равностойно. Все пак българският отбор показа повече концентрация и характер в заключителните мигове на геймовете и благодарение на това се поздрави и с крайния успех.

Домакините започнаха добре и още в началото успяха за кратко да поведат с разлика от 3 точки за 4:1. Нашите обаче бързо неутрализираха пасива и стигнаха до равенство 7:7. Първото техническо прекъсване все пак дойде в полза на французите с 8:7, а веднага след това те отново успяха да натрупат преднина. При 11:15 обаче на сервис застана Тодор Скримов и тогава българският тим бързо стопи 3 точки от разлика. На паузата "петлите" водеха с 16:14, но след нея се стигна до 16:16. При 20:19 националите ни взеха предимство, но в края му допуснаха 2 поредни точки на съперника, който поведе с 24:23. В решителния момент обаче възпитаниците на Камило Плачи бяха по-стабилни, върнаха тези 2 точки и спечелиха гейма с 26:24.

Втората част започна по идентичен начин като първата и паузата дойде при резултат 8:6 в полза на домакините. За кратко "лъвовете" направиха обрат и поведоха с 11:10, но французите върнаха предимството си и на следващото прекъсване отново имаха 2 точки преднина за 16:14. Нашите изравниха за 17:17, а след това поведоха и с 20:18. При 22:20 обаче те допуснаха 3 поредни точки на Франция и резултатът бе обърнат. Оттук се тръгна точка за точка с предимство на домакините, които на 5 пъти имаха геймбол, но във всичките случай той бе отразяван от българския отбор. При 29:29 последваха 2 блокади на Виктор Йосифов, които обърнаха развоя и тимът ни стигна до успеха с 31:29.

Едва в третия гейм българският отбор за първи път се оттегли на почивка с предимство – 8:7. Преди това нашите бяха направили и разлика от 3 точки, която обаче домакините успяха да съкратят. На втората пауза "лъвовете" водеха с 16:14, но оттук нататък започнаха постепенно да трупат разлика и в крайна сметка тя достигна до 5 точки и мачът бе затворен с 25:20.

Най-резултатен в мача отново бе Цветан Соколов с 21 точки. Ервен Нгапет реализира най-много точки за Франция -15.

Така от двете гостувания във Франция, българският отбор спечели 5 точки и оглави класирането в група "А" заедно с Бразилия. И двата тима са с по 5 точки, но "лъвовете" имат предимство в геймовата разлика. В класирането следват САЩ и Аржентина с по 3 точки и Полшаи Франция с по 1.

Състав на България: Георги Братоев - 4 точки, Светослав Гоцев - 2, Тодор Скримов - 12, Виктор Йосифов - 6, Тодор Алексиев - 8, Цветан Соколов -21, Мартин Божилов – либеро (Стоян Самунев - 5, Данаил Милушев, Валентин Братоев, Николай Пенчев, Иван Станев).