Пред погледа на селекционера на националния отбор Силвано Пранди вицешампионът ЦСКА победи много драматично с 3:2 шампиона Левски Сиконко в полуфинален мач в турнира за купата на България. В зала "Васил Левски" в Пазарджик "червените" взеха реван за изгубената титла срещу своя голям съперник и се класираха за последния мач в турнира за националната купа след като изоставаха в резултата с 1:2.

ЦСКА спечели първия гейм с 25:21 заради по-добрия си начален удар. Рафаел Паскуал и Филип Мейо отново се отличиха със силни изяви в нападение за "червените". Във втората част ролите бяха разменени, като Методи Ананиев успя да изведе отбора на Левски до успех с 25:19 и до равенство в мача. Третият гейм отново бе в полза на "сините" - 25:13. ЦСКА успя да доведе мача до тайбрек след ново 25:21 в
четвъртата част и силни изяви на Иван Зарев.

В тайбрека двата отбора си размениха водачеството в резултата няколко пъти, а смяната на полетата дойде при 8:6 в полза на шампиона Левски. Все пак с много силни изяви на Бойко Бонев и Иван Зарев ЦСКА успя да затвори мача от втория си опит при 17:15. Преди това Левски изпусна два мачбола.

Така ЦСКА ще играе на финала с Марек Юнион Ивкони, който се наложи над Лукойл Нефтохимик с 3:1 гейма (25:22, 25:18 11:25, 25:22).

В Пазарджик, преди началото на мача между "червени" и "сини", се проведе официалното награждаване на шампиона в първенството за 2009 година Левски, вицешампиона ЦСКА и бронзовия медалист ЛукОйл Нефтохимик. Бяха раздадени и индивидуалните награди. Волейболистите на Левски получиха 4 от общо 7 приза. Две награди останаха за състезатели на "червените".