Бразилският национален отбор спечели Световната лига по волейбол след много драматичен и оспорван финал срещу отбора на домакините Сърбия с 3:2 (22:25, 25:23, 25:22, 23:25, 15:12). Срещата се игра пред 20 000 зрители на "Белградска арена" в столицата на западната ни съседка.

Първият гейм бе спечелен от домакините, а двата отбора сменяха водачеството си постоянно, за да се стигне до 25:22 в полза на сърбите. Бразилците се отърсиха бързо от неуспеха и започнаха много силно втрия гейм. Въпреки, че "селесао" имаше предимство от 3 точки в началото, резултатът достигна до 22:22 в края на втората част. В крайна сметка южноамериканците съумяха да се поздравят с успех и да затворят гейма в тяхна полза 25:23. Бразилците продължиха успешната си игра в третия гейм, който премина под тяхна диктовка.

В средата на третата част резултатът достигна до 16:8 в полза на "селесао". В крайна сметка болейболистите на Бернардо Резенде спечелиха гейма с 25:22. Домакините не се предадоха, въпреки че в четвъртата част отстъпваха с 8:7. Сърбите постепенно обърнаха резултата и се поздравиха с успеха затваряйки гейма с 25:23.

Така мачът трябваше да се реши в тай-брейк, в който бразилците поведоха набързо с 2:0 още в самото начало, но домакините успяха да стигнат до 3:2 в тяхна полза. Техническото прекъсване и смяната на полетата дойде при резултат 8:5 за "плавите", но южноамериканците бързо намалиха до 8:7 веднага след подновяването на играта. В крайна сметка сметка "селесао" успя да поведе стигайки до 14:11. Жиба донесе титлата на Бразилия, когато след страхотна атака направи 15:12.

Това е осма титла в този турнир за "страната на кафето". Най-резултатен за шампионите бе Висото с 29 точки, който е съотборник на Матей Казийски в италианския Тренто. Иван Милкович записа 28 точки за сръбския отбор.