Италианският волейболен шампион Диатек Трентино (Тренто), с Цветан Соколов в състава си, постигна втора поредна победа в първенството.

Тренто се наложи над новака Експривия с 3:0 (26:24, 25:21, 25:18) гейма. Соколов реализира 16 точки и стана МВП във втория пореден мач в шампионата.

Копра Елиор (Пиаченца), който е домакин на българския първенец Марек Юнион-Ивкони (Дупница) в среща от група "А" на Шампионската лига на 7-и ноември от 21.30 часа, спечели дербито на кръга - с 3:2 (25:17, 21:25, 23:25, 32:30, 15:11) гейма като гост Каза (Модена) пред почти 4000 зрители в Пала Панини.

Капитанът на Копра Елиор Христо Златанов не взе участие в мача поради вирусно заболяване.

Андреоли (Латина), където играе Тодор Скримов - Андреоли (Латина), загуби с 0:3 (19:25, 22:25, 17:25) гейма като гост на Бре Ланути (Кунео). Българският национал бе титуляр и реализира 7 точки.